Kui sa teed plaane aastaks, külva riisi.

 

Kui sa teed plaane kümneks aastaks, istuta puid.

 

Kui sa teed plaane sajaks aastaks, hari inimesi.

 

Konfutsius

Koolituste tegemisega alustasin üle kümne aasta tagasi, pidades koostöös politseiga erinevates koolides ja muudes asutustes loenguid kohtingu- ja lähisuhtevägivallast ning inimkaubandusest. Korraldasime ka koostöös oma ala spetsialistidega lasteaiaõpetajatele, õpetajatele ja teistele võrgustikuspetsialistidele varase märkamise koolitusi laste seksuaalse väärkohtlemise avastamiseks ja spetsialistide toetamiseks sellel delikaatsel teemal. Kasutasin koolituse formaati ka ohvriabi ja kriisitelefoni teenuse ja sellega seotud teemadespektri tutvustamisel erinevatel üritustel ja spetsialistide täiendkoolitustel

 

Praegu kasutan siis saadud kogemust ja Tallinna Ülikoolis  täiskasvanute koolitaja kursusel läbitud teadmisi uue kvaliteediga koolituste läbiviimisel. Tunnen ennast kodus teemadel nagu  nõustamine, kriisinõustamine, erinevad vägivallaga seotud teemad, konflikti haldamine, võim ja selle teadlik kasutamine, enesehoid ja -abi.

 

Kõik koolitused valmivad rätsepatööna, tuginedes kliendi vajadustele ja soovidele. Koolituste läbiviimisel kasutan tihti ka grupisupervisiooni elemente, et tuua sisse praktiline kogemus ja kogemine. Olen märganud, et nii saab parimal viisil lisada olemasolevale teadmisele lisaväärtust.

 

Tihti on vaja enne grupi- või meeskonnasupervisioonide läbiviimist teha hoopis koolitus, et luua ühine arusaamine olukorrast ja mõisteväli, millelt koos edasi minna. Nii  muutub supervisiooni protsess kiiremaks ja tõhusamaks.

kasutan koolituste loomisel supervisiooni ja coachingu elemente elemente

Kui soovid rohkem infot või tahad konkreetset pakkumist, võta julgesti ühendust ja arutame, milline on just Sinu meeskonna vajadus. Viin enne koolitust läbi kaardistamise koolitusvajaduse ja põhiteemade selgitamiseks – koolituse tellimisel jääb see hinna sisse ja selle eest eraldi tasuma ei pea.